Yozgat Bozok Üniversitesi

DIŞ PAYDAŞLARLA İLİŞKİLER

Dış Paydaşlarla İlişkiler

Üniversitemizin ihtisas projesi olan Endüstriyel Kenevir Araştırmaları Projesinin hayata geçirilmesiyle birlikte oluşturulan proje yönetimi yönergesinde dış paydaşları esas alan Danışma oluşturulmuş ve aşağıdaki şekilde tanımlanmıştır. 

Danışma Kurulu: Endüstriyel kenevir alanında bölgenin kalkınmasına yönelik ekosistemi oluşturmak için; proje, fikir, görüş, kaynak, destek üreten ve her türlü çözümü temin eden kuruldur.   

Yozgat Valisi, Yozgat Belediye Başkanı ve Yozgat Bozok Üniversitesinin Rektörü Danışma Kurulunun Doğal ve Daimi Üyeleridir.

Diğer Üyeler; Tarım-Orman, Sağlık, Sanayi-Ticaret Yozgat İl Müdürleri, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Sanayi Ticaret Odası ve Ziraat Odası Başkanları, Organize Sanayi Müdürü, Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Yozgat İl Koordinatörü, ORAN Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü, KOP Projesi Temsilcisi, KOSGEB Yozgat İl Müdürü, Kenevirle ilişkili faaliyet gösteren özel sektör ve diğer sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile konu uzmanı öğretim elemanları bu kurulun üyeleridir.    

Bu kapsamda Sayın Valimiz başkanlığında 24 Şubat 2020 tarihinde başta ORAN Koordinatörü olmak üzere çeşitli daire müdürlerinin de yer aldığı yerel dış paydaşlarımızla yapılan bir toplantıda “Endüstriyel Kenevir” başlıklı ihtisas projemiz hakkında bilgi verilmiştir. Üniversitemizin Yozgat Valiliği ve Oran Kalkınma Ajansı İşbirliğiyle 08.04.2020 tarihinde planladığı “Yerel Kalkınmada Kenevirin Rolü” başlıklı çalıştay ve yuvarlak masa toplantıları etkinliği CORONA Virüsü nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Tarım İl Müdürlüğü ile gerekli görüşmeler yapılmış ve konu hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır. Denemelerin yürütüldüğü merkezlerden birisi olan Boğazlıyan Kaymakamı ve Boğazlıyan Belediye Başkanı ile Rektör düzeyinde bilgilendirme ziyaretleri yapılmıştır.   

Dış paydaşlar kapsamında; Özel sektörle ilişkiler bağlamında,  CBD Group A.Ş. ile bir işbirliği protokolü imzalanarak, ortak çalışmalar yapılmakta ve Yozgat için çeşitli projeksiyonlar üzerinde fikir teatileri gerçekleştirilmektedir.